A Világ Legnagyobb Gátja | Mikor Épült A Három Szurdok Gátja?

000 XNUMX MW teljesítménnyel. Az eredeti tervek szerint ez az egyetlen gát képes lenne ellátni Kína villamosenergia-igényének 10% -át. A kereslet növekedése azonban exponenciális volt, és csak a kínai belföldi fogyasztás 3% -át tudná ellá a monumentális mű 19 várost és 322 várost hagyott a vízszint alatt, csaknem 2 millió embert érintett és mintegy 630 km2 kínai területet süllyesztett el. Ez a gát szabályozza a folyó áramlásának az esős évszak által okozott növekedését, így elkerülhető a szomszédos városok. A vízszint az évszakoktól függően 50 m és 175 m között változik. Építésének másik célja a kínai lakosság nagy részének vízellátása, 39. 300 22. 150 millió köbméter tárolókapacitással, amelyből XNUMX XNUMX milliót az árvíz elleni küzdelemre fordítanak. Egy másik cél az áramtermelés, amire ez lesz 26 generátor egyenként 700. 000 XNUMX kilowatt folyó Ennek a nagy gátnak az építésével a folyami hajózás a Jangce folyón, amely növelni fogja az ország gazdasági növekedését. De a fejlődés és az előrehaladás részeként a környezet, amelyben a Három-szoros gátja található, jelentős átalakuláson ment keresztü a projekt több mint 250 km2 földterületet, 13 várost és több száz kis falu a folyó partján.

  1. A kínai vízgazdálkodás és a Három-szurdok gát története - Ujkor.hu

A kínai vízgazdálkodás és a Három-szurdok gát története - Ujkor.hu

  1. A világ legnagyobb vállalatai
  2. Biliárd szalon budapest film
  3. A világ legnagyobb gátja 15
  4. A világ legnagyobb gátja online
Szakértők rávilágítottak ugyanis arra, hogy a munkálatokkal járó környezeti károsítás és a kitelepítések során az emberi jogok figyelmen kívül hagyása, és számos környezetvédő szervezet nyomására az Egyesült Államok és a Világbank sem támogatta a projektet. Habár a gát működése során tisztábban állít elő energiát, viszont visszafordíthatatlanul károsítja a növény- és állatvilágot. A gáthoz kapcsolódó további problémákról az Origo is beszámolt egy korábbi cikkében: Tavaly nyáron ugyanis heteken át óriási mennyiségű esőzések voltak Kínában, hatalmas árvizeket eredményezve az országban, ami emberéleteket is követelt, de jelentős mennyiségű termőföldet is elpusztított. Az egyik disszidens kínai hidrológus szerint olyan hibák vannak a hatalmas betonfalak közé rejtve, amelyek akár a történelem legnagyobb természeti katasztrófájához is vezethetnek. A gát támogatói azonban hangsúlyozzák, hogy segíti a folyó kordában tartását az áradási szezonban, segít megvédeni házak és lakóhelyek millióit, valamint a fontosabb városokat, amelyek a Jangce mellett helyezkednek el, mint például Vuhan, Nanking és Sanghaj.

A mérnökök ötven helyszínt vizsgáltak meg egyenként, ám mindet elvetették. A 4000 kilométeres Paraná Dél-Amerika második leghosszabb folyója, egyedül a hatalmas Amazonas előzi meg. A folyó egy szakaszon Brazília és Paraguay határán kanyarog. Egy Itaipu nevű térség közelében keskeny víz alatti szurdokon halad keresztül. A geológiai mérések szerint a helyszínen a fekükőzet is alkalmas volt a hatalmas súly megtartására, tehát a mérnökök megtalálták a tökéletes helyet. Ám volt egy hatalmas gond. PolitikaA szurdok Brazília és régi ellensége, Paraguay határa mentén húzódik. A két ország a 19. században elkeseredett háborút vívott egymással. Paraguay elvesztette területének felét, és a lakosság felét lemészárolták. A két nép között száz év elteltével sem szűnt meg a bizalmatlanság. 1966-ban megkezdődtek a két ország közötti tárgyalások: a gátépítés munkálatai hét évig a levegőben lógtak. A hatalmas energiakészletek csábító ereje végül ellenállhatatlannak bizonyult. 1973. április 26-án Paraguay végül aláírta az egyezményt, az Itaipu-gát zöld utat kapott.

június 20. ) ↑ 中国长江三峡工程开发总公司., 2008. július 4. február 10-i dátummal az eredetiből archiválva]. ) ↑ 三峡23号机组进入72小时试运行 (kínai nyelven). augusztus 22. [2012. február 25-i dátummal az eredetiből archiválva]. ) ↑ 三峡地下电站30号机组充水启动 (Three Gorges Underground Power Station Unit No. 30, water-filled start). Three Gorges Corporation. március 22-i dátummal az eredetiből archiválva]. ) ↑ Three Gorges underground power station water-filled start the third unit successfully put into operation in July plans (kínai nyelven). Fenghuang Wang. július 10. ) ↑ The last two units of the Three Gorges (kínai nyelven). Xinhua, 2012. február 11. május 20-i dátummal az eredetiből archiválva]. február 15. ) ↑ 三峡电站持续安稳运行累计发电突破5000亿千瓦时. augusztus 28. ) ↑ 三峡工程左右岸电站26台机组全部投入商业运行 – 中国报道 – 国际在线 (kínai nyelven). CRI online, 2008. ) ↑ 三峡电站月发电量首过百亿千瓦时 (kínai nyelven). augusztus 15. ) ↑ 三峡电站26台发电机组投产后首次满负荷发电. július 5-i dátummal az eredetiből archiválva]. ) ↑ a b 中国长江三峡工程开发总公司. szeptember 8-i dátummal az eredetiből archiválva]. )

A víz átömlött a zárógátakon és a tározóba áramlott. Innen már nem volt visszaú emelkedett a vízszint, egyre nagyobb nyomás nehezedett a hatalmas betonfalakra. A víz mélysége a tározóban 14 nap alatt érte el a maximális 100 métert. Mindenkit kilakoltattak az ártérről, mégis voltak, akik itt maradtak, hogy végignézzék, ahogy a víz ellepi a házukat. Ahogy lassan emelkedett a vízszint, apró szigetek keletkeztek. De csak rövid időre, mert néhány óra múlva ezek is eltűntek a tározó víztükre ideig azonban ezek jelentették a rémült állatok utolsó mentsvárát. Az állatok egy idő után már csak a fák tetejére menekülhettek az emelkedő víz elől, ami az őket menteni próbáló csapat számára is veszélyeket rejtett. Egyre emelkedett a vízszint, és ahogy a csónakkal a fák lombjai között haladtak, a mentők nem tudták, mi vár rájuk a levelek között. Kisebb karmolásokat és harapásokat leszámítva azonban a mentőknek sikerül megúszniuk a súlyosabb sérüléseket. Napokig folytatódott a mentés, miközben folyamatosan emelkedett a vízszint.

October 22, 2022, 9:26 pm