Műnyomó Papír Fajták

Magasabb grammsúlyokban előzékpapír, levelezőlap, borító és minden egyéb olyan célra használható, ahol natúr (mázolásmentes) papír szükséges. Mázolt papír: például a műnyomó vagy címkepapír. Mivel felületi kezelést kap, ezért felülete rendkívül egyenletes. Ez a papír a természetes és tökéletes választás előkelő, művészien megtervezett könyvekhez, promóciós anyagokhoz, éves jelentésekhez, katalógusokhoz, brosúrákhoz és egyéb kiadványokhoz. Alkalmas továbbá poszterek, mappák, üdvözlőkártyák valamint behúzások (betétlapok) nyomtatására. A fényes papírok kiválóan alkalmasak minőségi képvisszaadásra. Ha nagy felületen kizárólag szöveget tervezünk nyomtatni, használjunk félfényes vagy matt papírt, mivel az jobb olvashatóságot biztosít. Kreatív papír: a papírt különböző eljárásokkal kezelik, színezik, miáltal bordázott, vízjeles, kalapácsolt, merített hatást érnek el, így kiváló alapanyag exkluzív és klasszikus meghívókhoz, levélpapírokhoz, brosúrákhoz, művészeti kiadványokhoz, naptárokhoz, üdvözlő kártyáknak, étlapokhoz, luxuscsomagolásokhoz, papírtáskáknak, éves jelentésekhez valamint kreatív borító anyagokhoz.

  1. Matt műnyomó - Panton
  2. Szórólap

Matt műnyomó - Panton

Egység: 1 dbBruttó egységár: 0, 0 Ft +Áfa / 1 db Egyedi ajánlatkérés Egyedi ajánlatkérés + Áfa jellemzők Szórólap méretPapír vastagság/fajtaPapír vastagság/fajtaPapír vastagság/fajtaPapír vastagság/fajtaPapír vastagság/fajtaPapír vastagság/fajtaPapír vastagság/fajtaPapír vastagság/fajtaKérem adja meg mekkora méretű szórólapot szeretne! 1 oldalas/2 oldalasKérem adja meg, hogy szórólapja 1 vagy 2 oldalas! Termékismertető A szórólap igazi időtlen reklámeszköz. Egy jól megtervezett és figyelemfelkeltő szórólappal stabil márkaismertséget érhet el, tájékoztathat és akciókat hirdethet. A legújabb nyomdai technikákkal különleges felületeket készítünk szórólapjának, dombornyomással formákat emelhetünk ki, fényes vagy matt felületeket, érdekes grafikai megoldásokat alkalmazhatunk, hogy még hatékonyabbá tegyük reklámanyagát. ÚJ! 3D UV LAKKOZÁS MÁR SZÓRÓLAPON IS! PROFI TERVEZÉS: A hatékony szórólap könnyen olvasható, jól áttekinthető és lényegre törő információkat tartalmaz, a szöveg cselekvésre ösztönző, a képek harmóniában vannak a dizájnnal.

A leggyakrabban alkalmazott papírméretek Az "A" az irodai munkában a legelterjedtebb méretezés. A "B" a nyomdaiparban és más speciális területeken elterjedt méretezés. "A" méretek Milliméter méret A1 594 mm x 840 mm A2 420 mm x 594 mm A3 297 mm x 420 mm A4 210 mm 297 mm A5 148 mm x 210 mm A6 105 mm x 148 mm A"B" méretekről általánosságban elmondható, hogy olyan esetekben alkalmazzuk, amikor kifutó "A" méretet nyomunk, és a kifutás illetve a passzerjelek, kontrol elemek (terhelési teszcsík, színmegjelölések, stb... ) számára helyet kell biztosítani. Nyomás után a "B" méretű papírokat - az utómunka igényeinek megfelelő munkafázisban - "A" méretre vágjuk. A legtöbb irodai nyomtató az "A" méretű papírokat támogatja. "B" méretek B1 700 mm x 1000 mm B2 500 mm x 700 mm B3 350 mm x 500 mm B4 250 mm x 350 mm B5 175 mm x 250 mm B6 125 mm x 175 mm

A csillogással meg csak óvatosan.

). papírtekercsek Papírgyártó gépsor vázlata ÖSSZEFOGLALVA 1. nyersanyagok előkészítése (különféle szárazanyagok rostosítása). pépkészítés, melynek során a rostokat elemi rostokra bontják és őrléssel alkalmassá teszik a papírlap előállítására. Cél a csomómentes pép előállítása. 3. papír enyvezése és töltése. Az eljárás során a cellulózrostok közötti részt különféle anyagokkal kitöltik, majd enyvezik, hogy hogy javuljon az írási képesség illetve apapír ellenálló legyen a radírozással szemben. papírlapok képzése. A papírlapot nagyteljesítményű, folyamatos üzemű, síkszitás papírgyártó géppel végzik. Ennek elülső részén, az ún. szitaszakaszon, a hígan folyó papírpép elterül és a benne lévő víz a szita rázó mozgása miatt átfolyik a szitán, egyúttal a pépben lévő rostok is egyenletesebben terülnek szét. A sajtolószakaszon nyomóhengerek préselik ki a maradék vizet. Az utolsó szakaszon, a szárítószakaszon gőzfűtésű hengerek víztelenítik és simítják a papírt, melynek következtében sima, fényes felületűvé válik.

Szórólap

Papír szabványméretek A papír méretét mm-ben adják meg, szélesség x magasság formában. Papírok A leggyakrabban alkalmazott papírfajták, és jellemzőik: Ofszetnyomó papír: famentes és fatartalmú változatai 65-120 g/m2 súlyban kerülnek forgalomba. Felületük gépsima vagy gyengén simított. Pár termék, amelyet jellemzően ofszet papírra nyomnak: Kromo- és műnyomópapír: a sűrűrácsos többszínnyomáshoz tökéletesen sima, fehér papírfelületre van szükség. A műnyomópapírnak mindkét oldala simított fényes vagy matt felületű. A kromopapírnak csak az egyik oldalára nyomtatnak, ezért egyoldalasan mázolják finom krétaanyaggal. A kész papír 75-180 g/m2 súlyú. Pár termék, amelyet jellemzően műnyomó papírra nyomnak: Szórólap 90, 115, vagy 135 gr műnyomó papír Plakát 135 gr műnyomó papír Prospektus borító 200/250 gr, belív 135/150 gr mny papír Kartonok: a 180/200 g/m2 -nél nehezebb papírokat kartonnak nevezzük. Többnyire ugyanolyan tulajdonságúak, mint a vékonyabb papírok, csupán grammsúlyuk nagyobb. Ennek megfelelően a nyomdatechnikában, mint ofszet-, műnyomó, fedél stb.

Az alapbeállítástól való túlzott eltérés természetesen árthat a minőségnek. A CTP-nél lehetőség van ún. kristályrács használatára a pont-felbontás helyett. A szemmel alig érzékelhető élesebb vonalkontúr mellett ennél az eljárásnál azonban színkorrekcióra alig van lehetőség. Papírfajták A simított (2-szer, vagy 3-szor mázolt) papír az úgynevezett műnyomó, melyből fényes, félfényes, és matt változat is kapható, az érdesebb felületű az ofszet papír (a fénymásolóban illetve nyomtatóban általában 80g ofszet papírt használnak), mely igényes szín nyomásra kevésbé alkalmas, inkább könyvek belső lapjainak, szórólapoknak, irodai nyomtatványok anyagaként használják. Grammsúllyal határozzuk meg a papír vastagságát. A puhafedelű könyvek borítóját, vagy például a névjegyeket általában 250-350 g-os műnyomó kartonra (esetleg fényes vagy matt fóliázva), a színes prospektusok belső lapjait általában 90-150 g-os műnyomóra szokás nyomni. Az átlagosnál igényesebb színes kiadványt nemcsak az átlátszóság elkerülése, de a papírnyúlás miatt is érdemesebb 115 vagy annál nagyobb grammsúlyú papírra nyomatni.

műnyomó papír fajták képekkel
  • Matt műnyomó - Panton
  • Berény Nyomda
  • Szakkifejezések - Conint.hu
  • Rexetin 20 mg vélemények
November 1, 2022, 2:46 pm