Wayward Pines Sorozat - Haza, Seattle-Be – Wayward Pines (Filmsorozat, 2015-2016) – Grungery

"Azt hiszi az igazság segít, de téved. Olyan szörnyű, hogy azt elképzelni sem tudja" – hangzik el a hátborzongató mondat a Wayward Pines című filmsorozat harmadik részének lezárásában. A Blake Crouch amerikai író könyvtrilógiájából készült misztikus és sci-fi elemekkel tűzdelt thriller az utóbbi évek egyik legérdekesebb filmsorozata volt. M. Night Shyalaman a Twin Peaks nyomában. Kritikánk. – Jól érzi magát? – Hol vagyok? – Ez itt Wayward Pines, Idahóban. – Idahóban? – Hívjak egy mentőt? __ Blake Crouch, az új Stephen King? Dunát lehet rekeszteni az olyan sorozatokkal (filmekkel, regényekkel), amelyek egy-egy zseniális felütést, majd hosszas, izgalmas történetépítést követően kifejezetten gyenge befejezéssel zárulnak. A séma rém egyszerű. A jól kitalált alaphelyzetet megzavarja egy szokatlan, gyakran nem odaillő dolog, a találgatások hosszú részeken vagy oldalakon át folynak, de a vég a legtöbbször jóval kevésbé nagyívű, mint amire a néző vagy az olvasó a mű többi része alapján számítana.

Movie

kérték fel. Miután a rendező elolvasta a forgatókönyvet, azonnal beleszeretett a sztoriba és azt mondta, "amíg legalább egyetlen egy szereplő is életben van, benne vagyok a projektben". Nem meglepő tehát, hogy a stáb munkáját tanácsadóként segítő Crouch Lynch-rajongása és Shyalaman közvetlen közreműködése miatt az első széria nagy vonalakban pont olyan lett, mintha a Twin Peaks-et és a Falut összekeverték volna (és adtak volna hozzá egy kis Westworldöt – bár az későbbi tévés sztori, mindegy). Persze ez csak a látszat, hiszen tudjuk, hogy a Lynch-Frost duó klasszikusa jóval több egy kisvárosi diáktragédiánál, meg pár hibbant, de imádnivaló falusi fószer történeténél, és ebben az összehasonlításban, mint minden más, a Wayward Pines is csak maximum a felszínt kapargatja. A különbség a nagy többséghez képest az, hogy Crouch története önmagában is működőképes, könnyedén megáll a saját lábán is. Éppen ezért érdekes megfigyelni, hogy a filmsorozat mennyivel jobban rájátszik a Twin Peaks hangulati elemeire, mint a könyv.

  1. Eszei szerencs szemészet
  2. Időjárás 30 napos sellye
  3. Wayward pines sorozat videa
  4. Wayward Pines 1. évad - kritika
  5. 19 hetes magzat képek 2022
  6. Wayward pines sorozat 1
  7. Wayward pines sorozat trailer
  8. Gluténmentes torták - ÉNSÜTIM
  9. Wayward pines sorozat magyarul

A teljes képhez hozzátartozik, hogy az első évad főszereplőinek többsége már elköteleződött más produkciókhoz, emiatt egy szinte teljesen új szereplőgárdával kellett a forgatásnak nekikezdeni. A második kör messze elmarad az első zsenialitásától, de talán nem is várta senki, hogy hozni tudja majd annak színvonalát. Ezzel együtt a lezárás egészen pazar, ha másért nem is, emiatt érdemes végignézni azt is. És hogy Blake Crouch lenne-e az új Stephen King? Az összehasonlítás minden bizonnyal hízelgő, ennek ellenére nem gondolom, hogy a nagy horrorszerzőhöz képest kellene meghatározni őt. A Wayward Pines kiválóan megmutatja, hogy írója teljesen önálló alkotó, akinek saját stílusa van, véleményem szerint az állandó Twin Peaks összehasonlítás is – azon túl, mint ami ebben a kritikában is szerepel – teljesen felesleges. A Wayward Pines megfilmesítése nagyszerűen sikerült, az első évad az elmúlt évek egyik legszórakoztatóbb sorozata. Érdemes belevágnia mindenkinek, akit érdekel egy különös történet drámával, misztikummal és jól esően racionális magyarázatok tömkelegével.

November 5, 2022, 9:54 am